Askeri Uygulamalar

AViES, savunma, havacılık ve uzay sanayiinin çekirdeğini oluşturan, milli teknolojik sistemlerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde öncülük eden bir kuruluştur. AViES ekibinin yıllara dayanan donanım ve sistem tasarım deneyimiyle, AViES; aviyonik, elektro-optik, elektro-mekanik tasarım ve sistemler üzerine odaklanmış, yerli ve küresel kaynakları entegre ederek, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek teknoloji ürünlerini geliştirmektedir.

Kurumsal kimliğimiz, “Milli Güç, Küresel Çözüm” felsefesiyle şekillenmiş olup, savunma, havacılık ve uzay sanayileri için yerli imkanlarla tasarlanmış ve üretilmiş milli teknoloji ürünleri ile sektördeki hakimiyetimizi pekiştirmeyi amaçlamaktadır. AViES olarak, özgün iş modelimizle ulusal savunma ihtiyaçlarını karşılamak, yerlileşme sürecine katkıda bulunmak ve aynı zamanda küresel pazarlarda yenilikçi çözümler sunmak için çalışmaktayız.

Projelerimiz, sektörde “Savunmada Güç, Teknolojide Yenilik” yaklaşımı ile öne çıkmakta, çevik ürün tasarım süreçlerimiz ve maliyet etkin yaklaşımlarımızla havacılık ve savunma elektroniği alanında dünya çapında rekabet gücümüzü artırarak sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedeflemekteyiz. DO-160, MIL-STD-810, MIL-STD-461, DO-254, IPC, ARP-4754, ARP-4761, EASA, FAA vb. uyumlu havacılık, elektronik ve elektromekanik sistem tasarım deneyimi sayesinde görev bilgisayarlarından, uçuş kontrol bilgisayarlarına, El kumanda ve kontrol birimlerinden, NVIS uyumlu panellere, ekranlı sistemlerden veri kayıt ve anahtarlama birimlerine, taret kontrol birimlerinden kayar bileziğe (slip ring) birçok farklı ürün ailesi için sistem çözümü sunabilmekteyiz.

Yıllar içinde ‘Barış İçin Teknoloji’ hedefi ile savunma sanayinin önemli projelerinde ekibimizin edindiği +16 havacılık, elektronik, elektro-optik, elektro-mekanik tasarım ve sistem tecrübesi; +20 farklı aviyonik ve askeri ürün tasarım tecrübesi; +15 kayar bilezik sistem mühendisliği ve üretim tecrübesi ve +100 aviyonik, elektro-optik sistem donanım tasarımı tecrübesi ile sektördeki yerimizi her geçen gün sağlamlaştırmaktayız.